Případová studie: Oplocení z panelů Merkur

Plotové panely MerkurPlotové panely Merkur jsou oproti klasickému svařovanému pletivu robustnější a pevnější. Nabízejí lepší zabezpečení pozemku. Jsou velmi odolné, díky poplastování bezúdržbové a mají dlouhou životnost. To vše za téměř srovnatelnou cenu s pletivem v rolích. Abyste si dokázali lépe představit, co vše je nutné zajistit, podívejte se na příklad. Sepsali jsme pro vás kompletní seznam použitého materiálu na 100 běžných metrů plotu.

Panely Merkur jsou široké 2,5 metru a vysoké jsou od 85,5 cm do 208,5 cm. V tomto případě jsme zvolili plot s výškou 122,5 cm. K této výšce však musíte připočíst výšku podhrabové desky. Podhrabové desky doporučujeme používat nejen kvůli zvěři, ale i dalším vynalézavým a nezvaným hostům.

 


Při realizaci plotu Merkur je nutné pamatovat také na sloupky, branku, vjezdovou bránu a podhrabové desky.


Seznam použitého materiálu

POLOŽKA POČET KUSŮ
Plotový panel Merkur 40
Sloupek jekl 60x40 mm výška 2000 mm 41
Objímky pro uchycení panelu ke sloupku 123
Betonová podhrabová deska 2450 x 300 x 50 mm 40
Držák betonové desky na jeklový sloupek - výška 30 cm 80
Brána FORTINET, šířka 3 m, výška 1450 mm, výplet oko 50x50 mm 1
Branka FORTINET, šířka 1 m, výška 1450 mm 1

Všechna plotová pletiva z naší výroby jsou pozinkována. Mají proto dostatečnou ochranu před vlivy počasí a další, pravidelná údržba není nutná.


Montáž plotových panelů

Příchytka panelu

Plotové dílce Merkur jsou svařované a mají hladké boční zakončení s přesahem svislých drátů. To je další prvek, který zvyšuje zabezpečení vašeho pozemku. Panely se montují na jeklové, profilované nebo kruhové sloupky.

Samotná montáž zahrnuje přípravu terénu a zaměření. Následně se betonují sloupky do děr o průměru asi 30 cm a s hloubkou 50 - 80 cm (záleží na zámrzné hloubce ve vašem regionu). Tuto práci vám usnadní ruční vrták - nebo naše společnost. Rádi pro vás montáž zajistíme. Panely se poté uchycují na sloupky pomocí příchytek. Můžete použít buď kulaté nebo hranaté. V našem případě jsme zvolili druhou variantu s průměrem 60×40 mm, vhodnou ke sloupkům se stejným rozměrem.

 

 Branky a brány FORTINET

K plotovým panelům Merkur jsme v tomto případě doporučili branky a brány FORTINET. Tyto brány jsou opatřeny ochrannou vrstvou zinku a poplastovány. Polyesterový povlak splňuje nejvyšší normy týkající se lesku, tvrdosti a přilnavosti. Jedná se o nejlepší dostupný protikorozní povrch.

Branka Fortinet    Brána Fortinet