Vybíráme pletivo pro chovatele: jak zvolit to nejvhodnější?

Uzlové pletivo je vhodné pro ovceRozlišujeme pletivo čtyřhranné, svařované, v rolích, dílce, panely. Jaké je ale nejvhodnější právě pro chovatele? Je jasné, že výběr pletiva se odvíjí od toho, které zvíře za ním bude bydlet. Pletivo pro ovce bude určitě jiné než to pro králíky nebo slepice. Jedno mají ale pletiva pro chovatele společné: pořídíte je v našem e-shopu za velmi přívětivou cenu. Oplocení pastviny, výběhu nebo výroba králíkárny pak budou ekonomické.

 

 

 

Pevnost a dlouhá životnost. Přesně to od chovatelského pletiva očekáváme

Pří výběru pletiva pro chovatele vám vždy záleží nejenom na ceně, ale především jeho kvalitě. Je přece moc důležité, aby nám zvířectvo neutíkalo. Pletiva jsou většinou vyráběna z pozinkovaného drátu, který si poradí jak s rozmary počasí, tak se zvědavostí zvířat.

  • Uzlové pletivo - často nazývané také jako lesnické, má velká oka a hodí se spíše pro oplocení luk, polí a lesních školek.
  • Svařované pletivo - je velmi odolné a nehrozí jeho rozpletení. Je ideální pro chov menších zvířat a ptactva.
  • Poplastované pletivo - často se využívá na oplocení zahrad, ale svoje uplatnění najde třeba i ve výběhu pro slepice. U tohoto pletiva pro chovatele je drát obalený přilnavou PVC vrstvou, která je odolná vůči UV záření a chrání ho před korozí. Velkou výhodou je také bezúdržbovost.

 

Králičí pletivo pro chovatele

Pletivo pro králíky musí být velmi pevné a odolné. Musí totiž vydržet nápor zvědavých králíků, kteří často lomcují s dvířky a chtějí se dostat ven. Doporučujeme svařované pozinkované pletivo s malými oky.

Králičí pletivo pro chovatele

Pletivo pro slepice, husy, kuřata

Výběh pro slepice nevyžaduje nikterak odolné pletivo, spíše by mělo být dostatečně vysoké, aby slepice nebo husy plot nepřeletěly. Pokud chováte malá kuřátka, volte poplastované šestihranné pletivo s okem 13 mm.

Chovatelské pletivo pro slepice

Chovatelské pletivo pro ovce

Ovce mohou mít pletivo s většími okny, musí však být pevné, protože se o něj ovce otírají nebo do něj narážejí. Mezi nejlevnější patří uzlové pletivo, odolnější jsou však svařované plotové sítě v rolích.

Ovčí pletiva pro chovatele

Chovatelské pletivo na voliéry

Pokud chováte papoušky, je nutné mít ve voliéře svařované pletivo se silným průměrem drátu. Papoušek by totiž mohl pletivo snadno rozplést nebo přeštípnout. Doporučujeme sílu drátu minimálně 1 mm.

Pletivo na voliéry